Zestaw nakrętek zabezpieczających do kół aluminiowych Ford

FORD – historia marki

6 milionów, 635 tysięcy – tak, te liczby robią wrażenie! Tyle właśnie aut wyjechało z fabryk Forda, tylko w 2015 roku! Światowej sławy koncern swoją działalność rozpoczyna na początku XX wieku. 16 czerwca 1903 roku w Detroit Henry Ford zakłada koncern motoryzacyjny pod nazwą FORD MOTOR COMPANY. Dziś amerykańska firma swoje filie posiada w wielu krajach na całym świecie. Ford Motor Company produkuje samochody osobowe i ciężarowe, pojazdy i maszyny rolnicze, ale także autobusy i sprzęt informatyczny. Felgi aluminiowe stosowane przez Forda mają bardzo wiele zastosowań. Ich wyjątkowość kryje się w ich lekkości. Znacznie mniejsze obciążenie dla amortyzatorów, wahaczy i sworzni przedłuża żywotność nietanich przecież części zawieszenia. Niezabezpieczone felgi aluminiowe są niestety łatwym łupem amatorów ‘’łatwych zarobków’’. Podmiana kompletu kół ‘’prawdziwym specom’’ zajmuje zaledwie 15 minut. Warto zainwestować w zestaw nakrętek zabezpieczających do kół aluminiowych Forda. Ryzyko i ewentualne koszty nowych kół są zbyt duże.

Sprawdź, czy mamy zabezpieczenia do Twojego modelu auta

McGard Classic

McGard Security

McGard Black

McGard produkuje nakrętki, które świetnie zabezpieczają felgi aluminiowe Forda.

Nakrętki zabezpieczające do Forda firmy McGard to:
  • Bardzo wysoka odporność mechaniczna zarówno śrub jak i klucz nasadowego.
  • Nakrętki zabezpieczające do felg aluminiowych Forda są wykonane z chromowanej, wysokogatunkowej stali.
  • W zestawach nakrętek zabezpieczających do kół aluminiowych Forda wykorzystano aż 200 różnych wzorów. Trzeba użyć oryginalnego klucza!
  • Zestaw nakrętek zabezpieczających do kół aluminiowych Forda składa się z czterech unikatowych śrub, nasadki do montażu i demontażu.

Jakie doświadczenia z nakrętkami zabezpieczającymi do Forda mają inni?

Kolega (ma forda) też dostał info o problemie z kluczem ale jemu mogli bez uszczerbku odkręcić śruby. Kupił nowy komplet z McGuard. Są dwa rodzaje głowicy śruby: albo się obraca albo jest standardowa. Ta obrotowa ma ponoć dać zabezpieczenie przed użyciem klucza francuskiego. Mój klucz od hondy ma już 7 lat i nie ma problemu choć używali go różni „spece” (dziwne), teraz go sprawdzę by się nie zdziwić przed zimą lub przy złapaniu kapcia… No cóż, jest to oczywiste, ale dla zdziwionych: różne „serwisy” czy lokalni „spece” od opon niszczą te klucze używając pneumatyki do dokręcenia do samego końca. Dlatego warto się zastanowić czy dawać im ten klucz i śruby do ręki.” — Dodano: Śr, 21 cze 2017, 23:15 — „Skuteczność jest taka, że jak nie miałem śrub to mi ukradli koła miesiąc po tym jak założyłem nowe. Polecam śruby zabezpieczające McGard https://www.mcgard.com/ lub innej firmy ale o podobnej budowie (zewnętrzna cześć łba śruby jest okrągła i w niektórych modelach obraca się). Dość trudne do odkręcenia bez robienia sporego hałasu i uszkodzeniu felgi, szczególnie przy felgach aluminiowych z głębokimi gniazdami. Niestety trzeba uważać na końcówkę do odkręcania, żeby nie uszkodzić podczas odkręcania kluczem pneumatycznym lub stawania na klucz fajkowy bez odpowiedniego podparcia 😉 Koszt śrub McGard to około 100 zł, na allegro nawet 60 zł. Nieporównywalny z ewentualną stratą kół w słusznym rozmiarze, z nową oponą 😉” Ropucha.aga, https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=107318 „Mam śruby McGard w dwóch autach. Śruba bardzo twarda, robiona ze spieków. Kształt łączenia łba śruby z nasadką-kluczem uniemożliwa przypadkowe ześlizgnięcie się klucza przy dokręcaniu/odkręcaniu oczywiście wyłącznie ręcznie a najlepiej kluczem dynamometrycznym.” Vaz2110, https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/375792-%C5%9Bruby-antykradzie%C5%BCowe-kto-u%C5%BCywa/

Znajdź nakrętki zabezpieczające do swojego modelu Forda

Przetestuj KONFIGURATOR – dobierz zestaw dedykowany do felg aluminiowych FORD

Nakrętki zabezpieczające do Ford B Classic

Nakrętki zabezpieczające do Ford C-max

Nakrętki zabezpieczające do Ford Eco Sport

Nakrętki zabezpieczające do Ford Edge

Nakrętki zabezpieczające do Ford Maverick

Nakrętki zabezpieczające do Ford Explorer

Nakrętki zabezpieczające do Ford F

Nakrętki zabezpieczające do Ford Fiesta

Nakrętki zabezpieczające do Ford Fiesta ST

Nakrętki zabezpieczające do Ford Focus

Nakrętki zabezpieczające do Ford Focus Active

Nakrętki zabezpieczające do Ford Focus RS

Nakrętki zabezpieczające do Ford Focus ST

Nakrętki zabezpieczające do Ford Fusion

Nakrętki zabezpieczające do Ford Galaxy

Nakrętki zabezpieczające do Ford KA

Nakrętki zabezpieczające do Ford Ka Plus

Nakrętki zabezpieczające do Ford Kuga

Nakrętki zabezpieczające do Ford Mondeo

Nakrętki zabezpieczające do Ford Mondeo ST

Nakrętki zabezpieczające do Ford Mustang

Nakrętki zabezpieczające do Ford Puma

Nakrętki zabezpieczające do Ford Ranger

Nakrętki zabezpieczające do Ford S-Max

Nakrętki zabezpieczające do Ford Tourneo Connect

Nakrętki zabezpieczające do Ford Courier

Nakrętki zabezpieczające do Ford Transit