Opinie

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami polskich użytkowników na temat zabezpieczeń antykradzieżowych McGard:

„Zdecydowanie McGard! Są one indywidualnie frezowane, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych kluczy do nich (…) jak chcesz wydawać na zabezpieczenia to tylko McGARD.”

Witek -b5, forum.passat.pl,
https://forum.vw-passat.pl/topic/20777-jakie-%C5%9Bruby-zabezpieczaj%C4%85ce/


Polecam McGard. W oryginalnych VW zerwałem te wewnętrzne ząbki przy odkręcaniu a adapter skręcił się w linie śrubową. Fakt, że śruby były niesamowicie dokręcone w serwisie (ASO). A zepsułem je kluczem krzyżakowym:D

RomanS, forum.passat.pl


Ja używałem i nie można odkręcić innym kluczem!
Nakrętki całkiem dobrze wykonane! Masz tylko jedną końcówke a w przypadku zgubienia wysyłasz do nich numer i oni ci doślą końcówke!

FAROW, Sympatyk FEFK, Motonews.pl
https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=169248


McGard jest OK. Miałem go, mogę go polecić, solidnie wykonany, nic się z nim nie działo 2 sezony zimowe.

Alix, Civiforum.pl,
https://www.civicforum.pl/showthread.php/31605-Nakr%C4%99tki-zabezpieczaj%C4%85ce


Zaopatrzyłem się już w McGard’a. Krótko mówiąc nie chciałbym poddawać próbie czasu tych, które dostałem, bo czytałem o przypadkach, gdzie tanie zabezpieczenia rdzewiały i potrafiły się „przekręcać”, a wtedy tylko wiertło i tym podobne, a co za tym idzie – koszta. Dlatego McGard uważam za trafny wybór.

Wildhedgehog89, Civiforum.pl


Ja polecam firme McGard. Wyglądają na dość solidne, są chyba jednymi z lepszych jeśli chodzi o unikalność klucza.

Mikołaj, Accordklubpolska.pl
http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/2756-jakie-nakr%C4%99tki-zabezpieczaj%C4%85ce/?hl=mcgard#entry45271


Kupiłem samochód z nakrętkami zabezpieczającymi do felg firmy McGard, niestety okazało się, że w aucie nie ma klucza/nasadki, a poprzedni właściciel go nie ma. (…) Napisałem więc do Biura Obsługi Klienta McGard: czy nie dorabiają czasem klucza na podstawie zdjęć nakrętki. Okazało się że tak, bez żadnego problemu. Przesłać należy skan prawa jazdy oraz dokumentów pojazdu, wpłacić na konto 18 Euro, można też płacić kartą i na drugi dzień klucz był już w drodze do mnie. Ostatecznie otrzymałem go po około 7 dniach. Pasuje idealnie.
Klucz ma 200 kombinacji wzoru więc ciężko trafić w odpowiedni klucz nawet u wulkanizatora czy w ASO, sprawdzałem oba te miejsca przed dorabianiem klucza.

Monkahead, Mazdaspeed.pl
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=329&t=166041


5/5 Śruby estetycznie wykonane o wytrzymałości 10,9. Dobrze dopasowane klucze (przejściówki)

Ceneo.pl Darlyz-1


4.5/5 podobno wysoka jakość

Ceneo.pl Maniek


„Pogrzebałem trochę po forach i z tego co widzę wszyscy polecają amerykańską firmę McGard. Podobno do mazdowskich szpilek idealnie siadają nakrętki otwarte https://www.stylauto.pl/zabez-mcgard-35002.html
Nakrętki zamknięte są znacznie dłuższe 32mm przez co możliwe jest podejście kluczem (nie chowa się w feldze)
Ma ktoś takie nakrętki na forum i może potwierdzić ???

Paul Mazda6forum.pl


„Kolega (ma forda) też dostał info o problemie z kluczem ale jemu mogli bez uszczerbku odkręcić śruby. Kupił nowy komplet z McGuard.
Są dwa rodzaje głowicy śruby: albo się obraca albo jest standardowa. Ta obrotowa ma ponoć dać zabezpieczenie przed użyciem klucza francuskiego.
Mój klucz od hondy ma już 7 lat i nie ma problemu choć używali go różni „spece” (dziwne), teraz go sprawdzę by się nie zdziwić przed zimą lub przy złapaniu kapcia…
No cóż, jest to oczywiste, ale dla zdziwionych: różne „serwisy” czy lokalni „spece” od opon niszczą te klucze używając pneumatyki do dokręcenia do samego końca. Dlatego warto się zastanowić czy dawać im ten klucz i śruby do ręki.
— Dodano: Śr, 21 cze 2017, 23:15 —
Nie miałem a bardzo czasu ale w końcu dopiszę skromne zakończenie sprawy zniszczonego klucza.
Trochę to dłużej trwało ale dostałem klucze.
Koszt to około 100 zł brutto za sztukę.
Zapłaciłem dopiero niedawno bo jakoś nie mieli czasu wystawić faktury.
Teraz jakby ktoś miał podobny problem to sprawa będzie załatwiona zdecydowanie szybciej. Musieli przetrzeć szlak…
Polecam, jak zwykle.

marekm99 Mazda6forum.pl


„Skuteczność jest taka, że jak nie miałem śrub to mi ukradli koła miesiąc po tym jak założyłem nowe.
Polecam śruby zabezpieczające McGard http://www.mcgard.com/ lub innej firmy ale o podobnej budowie (zewnętrzna cześć łba śruby jest okrągła i w niektórych modelach obraca się).
Dość trudne do odkręcenia bez robienia sporego hałasu i uszkodzeniu felgi, szczególnie przy felgach aluminiowych z głębokimi gniazdami. Niestety trzeba uważać na końcówkę do odkręcania, żeby nie uszkodzić podczas odkręcania kluczem pneumatycznym lub stawania na klucz fajkowy bez odpowiedniego podparcia 😉
Koszt śrub McGard to około 100 zł, na allegro nawet 60 zł. Nieporównywalny z ewentualną stratą kół w słusznym rozmiarze, z nową oponą 😉

Ropucha.aga
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=107318


„Mam śruby McGard w dwóch autach. Śruba bardzo twarda, robiona ze spieków. Kształt łączenia łba śruby z nasadką-kluczem uniemożliwa przypadkowe ześlizgnięcie się klucza przy dokręcaniu/odkręcaniu oczywiście wyłącznie ręcznie a najlepiej kluczem dynamometrycznym.

Vaz2110
https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/375792-%C5%9Bruby-antykradzie%C5%BCowe-kto-u%C5%BCywa/