McGard

McGard to amerykański producent wysokiej jakości mechanicznych blokad, w tym śrub i nakrętek zabezpieczających do kół. Zaopatruje największe firmy motoryzacyjne w Ameryce Północnej, Japonii i Europie, a także agencje rządowe, wojskowe, samorządy oraz przemysł.

Historia firmy zaczęła się w 1959 roku, gdy – jeszcze pod nazwą L.D McCaulay – rozpoczęła działalność w Buffalo. Specjalizowała się w realizacji zaawansowanych zamówień dla NASA i armii. We wczesnych latach sześćdziesiątych właściciel Lewis D. McCauley zaprojektował i opatentował nakrętkę chroniącą przed kradzieżą koła. Zapotrzebowanie na produkt systematycznie rosło i firma zrezygnowała z zamówień rządowych, aby poświęcić się produkcji innowacyjnych zabezpieczeń. W 1964 roku zmieniono nazwę firmy na McGard, a już dwa lata później działała ona na rynku międzynarodowym.

Ultra nowoczesna technologia i nieustanny rozwój sprawił, że dziś marka McGard jest synonimem produktu najwyższej jakości, rozpoznawalnym na całym świecie. W 1994 roku niedaleko Stuttgartu otworzono oddział europejski, a 5 lat później azjatycki w japońskim Ommiya City. Zabezpieczenia McGard są sprzedawane największym producentom samochodowym, stanowiąc wyposażenie seryjne ich pojazdów oraz na rynku akcesoryjnym. Poza zabezpieczaniem kół firma oferuje wiele innych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, np. system zabezpieczeń dla poduszek powietrznych, burt, mocowań kół zapasowych, które wpływają na rozwój i sukces marki.

McGard jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, a przemysł docenia jego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, wysokiej jakości produktów, systemów zarządzania i dbałości o ochronę środowiska. Firma jest dumnym posiadaczem certyfikatu ISO / TS 16949 oraz ISO 14001. Wszystko to sprawia, że osiągane standardy jakości McGard są nieporównywalne z jakimikolwiek innymi.